wet bestuur en toezicht rechtspersonen (WBTR)
Gevolgen van de wet voor jouw organisatie
De Wet Bestuur en Toezicht Rechtspersonen (WBTR) is bedoeld om wanbestuur, onverantwoordelijk financieel beheer, misbruik van positie en andere ongewenste activiteiten binnen besturen te voorkomen. Per 1 juli 2021 geldt de WBTR. Alle verenigingen en stichtingen moeten dan aan de wet voldoen. Veel organisaties vragen zich af welke gevolgen de WBTR heeft voor het bestuur en wat in de statuten aangepast moet worden. Hierop is geen eenduidig antwoord te geven. Het hangt af van hoe het bestuur en het toezicht op het bestuur binnen een organisatie is vormgegeven en wat in de statuten staat. Daarom heeft het NOV onderstaande checklist ontwikkeld, waardoor je voor jouw organisatie kunt nagaan welke gevolgen dit heeft en welke aanpassingen jullie moeten doen. Bekijk het opgenomen webinar zoals dat gegeven is voor NOV-leden..
checklist
Video Webinar WBTR
Op 16 maart 2021 heeft WBTR.nl voor leden van Vereniging NOV dit webinar gehouden over de Wet Bestuur en Toezicht Rechtspersonen.
Vrijwilligersverzekering
Ook in het kader van de Wet Bestuur en Toezicht Rechtspersonen is het belangrijk om te weten welke vrijwilligersverzekering elke gemeente heeft, omdat niet elke verzekering ook een clausule over aansprakelijkheid van besturen opgenomen heeft. De verzekering via de Vereniging Nederlandse Gemeenten heeft deze wel. De gemeente Alkmaar heeft deze verzekering afgesloten. Hieronder de juiste informatie.
ALKMAAR
Voor wie is de vrijwilligers-
verzekering, hoe meld je schade en waar kan ik terecht met vragen over de dekking.